Főnix Masszázs

 

MENÜ

Köpölyöző kezelés:

 

 A köpölyözésnek vagy más néven vákummasszázsnak rengeteg pozitív tulajdonsága van az emberi szervezetre. Kifejezetten jó méregtelenítő, nyirokkeringés fokozó és zsírégető hatásával az alakformálásban kivételes eredmények érhetőek el, emellett kiváló hátfájás, fejfájás ellen, akár befeszült izületekre.

 

Szilikon illetve gumi harangokkal masszírozhatunk (csúsztatott köpölyözés), kilazíthatjuk az izmokat, eldolgozhatunk velük mélyebb kézzel csak nehezen kimaszírozható csomókat.

Hogyan hat a köpölyözés ? :

 

Reflexesen : A Head-féle zónák perifériás, vegetatív és érző idegvégződéseknek izgatásával a belső szervek működését stimulálja, illetve oldja a görcsöket ezért pl. hasi fájdalmak vagy az asztmás köhögési rohamok csillapíthatóak.

 

Helyileg: Enyhe,rövidebb hatás esetén összehúzó,

intenzívebb-hosszabb kezeléskor értágító azaz fokozza a helyi véráramlást, ezáltal pedig a bőrben,kötőszövetekben,izomzatban lerakódott salakanyagok lebomlását illetve anyagcseretermékek eltávolítását végzi. A hosszabb kezeléskor hisztamin szabadul fel, fokozódik az érfal áteresztő képessége emiatt kisebb vérömleny képződik. Ez a sajátvér-terápiához hasonlóan fokozza a fehérvérsejtek képződését és stimulálja az immunrenszert.

Hogyan történik a kezelés ? :

A bőrbe először masszázsolajat masszírozok be, ennek kettős célja van, az izomlazítás valamint, hogy kellően csúszós felületűvé váljon a bőrfelszín a köpölyharangok csúsztatásához. Ezt követően a masszázs a harangokkal történik. Majd levezetés képpen ismét kézi masszázs következik.

Problémásabb, fájdalmasabb területek esetén  műanyag köpöly felhelyezésével történik a kezelés, álltalában 5-10 percig maradnak fent a hát megfelelő pontjain. Ez esetben a köpöly nyomot hagyhat a bőrön ami pár nap alatt felszívódik. Rendkívül hatékony fájdalomcsillapító módszer, fájdalmas görcsös-csomós területeken hosszan tartó megkönnyebbülést eredményez.

Kezelés időtartama hát esetén 30-45 perc.

 

Ajánlott a köpölyözés:

-fejfájás,neuralgiák

-hátfájás,köteges csomós hátizmok

-hasi görcsök

-emésztési panaszok

-asztma,makacs köhögés

-izületi betegségek-gyulladások

-cellulitiszterápia

Ellenjavallatok, az alábbi esetekben nem szabad köpölyözni:

-gyulladás van a szervezetben

-viszeres területek kihagyásával

-fertőző betegségek

-daganatos megbetegedés

-vérzékenység esetén

-bőrelváltozások,sebek

-szív és cukorbetegség (kezeletlen)

 

 

 

 

 

 

 

 

Asztali nézet